Otestovali jsme čistí pěnu od firmy Siga.

Rozhodli jsme se otestovat čistící pěnovou emulzi na již značně onošených barefoot botičkách KidoFit.
Botičky jsme dostali z druhé ruky a jistě si zažili své, bez enormní péče.
Dokonce máme podezření, že prošly čistící procedurou zvanou automatická pračka, která kůži, lepení a švům jistě moc nepřidá.

Výrobce na balení čistící pěny udává, že je vhodná jak na useň, umělé syntetické materiály tak na textilie a tkaniny.
Dříve než se dáme do samotného čištění, musíme povrch boty mírně navlhčit. To jsme udělali vlhkým hadýrkem, kterým jsme celou botu očistili. Poté jsme sprej důkladně protřepali a nanesli pěnu.

U hladké kůže nebo hladkých syntetických materiálů můžete pěnu houbičkou nebo hadříkem roztírat a tím odstraňovat nečistoty.

U savých materiálů jako jsou textilie či broušená kůže doporučuje výrobce pěnu nechat zaschnout a poté materiál důkladně vykartáčovat. K vykartáčování jsme použili kartáč z přírodní koňské žíně.
Tento postup jsme opakovali celkem 3x. Jak uvádí sám výrobce, doporučuje postup opakovat, dokud nedojde k ostranění fleků a skvrn z čištěného materiálu.

Výsledek můžete vidět sami v galerii.
Bota není a nikdy již nebude jako nová, nicmémě pěna opravdu očistila nečistoty, vyživila kůži a po nasprejování nano impregnací je vidět rozdíl.

Kůže se již na první dotek jeví svěží a pružnější, není na dotek drsná a věříme tomu, že pokud by botičky prošly takovouto procedurou pravidelně, tak jsou v lepším stavu.

  • Botička před samotným čištěním. Jak je na první pohled zřejmé, botka není v tom nejlepším stavu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *