Carbon Complete set 3v1

 

Collonil Carbon Complete set 3 v 1


Jedná se o univerzální čistící, vyživovací a impregnační prostředek, a to vše v jednom. Obecně se dá říct, že jsem vždy velmi skeptický k čemukoliv x v 1. Zastávám názor, že vždy to musí být nějaký kompromis, mezi všemi vlastnostmi a nikdy to nebude tak účinné, jako samostatné výrobky.

S karbonovou řadou od firmy Collonil máme velmi dlouhou a výtečnou zkušenost, proto jsme se rozhodli dát příležitost i tomuto setu 3v1 a jako testovací boty jsem si zvolil zimní Leguano Husky. Boty byly intenzivně nošeny během zimy a před uložením do botníku si nějakou tu péči jistě zaslouží.

Abych vyzkoušel impregnační a čistící vlastnosti, rozdělil jsem botu na dvě části. Jednu jsem vyčistil a druhou nechal v původním stavu. K samotnému čištění jsem využil přiloženou houbičku, na kterou jsem nastříkal carbonovou pěnu a krouživými pohyby začal botu čistit. Byl jsem velmi překvapen účinností přípravku. Bota byla již po prvním čištění na prvotní pohled čistá a obnovila se i černá barva materiálu, která nevybledla ani po zaschnutí.

Impregnační vlastnosti přípravek má také. Nakapaná bota po impregnované části volně stékala a nevsakovala do materiálu, zatímco na neimpregnované části boty se ihned vsákla a zanechala mokrou mapu.

Celkově vzato, impregnační vlastnosti nejsou na stejné úrovni jako sprejová impregnace Carbon Pro, nicméně mohu tento prostředek vřele doporučit jako základní krok k udržení čistoty a hezkého vzhledu vašich bot.

Pokud budete chtít mít opravdu jistotu, že vaše bota vydrží i v deštivém počasí, doporučuji botu přeimpregnovat impregnací Carbon Pro.

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 





Bareobuv s.r.o.
Hlavní 1601
73911 Frýdlant nad Ostravicí
Česká Republika
IČO: 06412050
DIČ: CZ06412050
Mastercard
Visa
Čeština
cz
English
en