Balerínky - porovnání

 

  

Léto se pomalu blíží a s nimi balerínková sezóna.
Proto jsme se v dnešní článku zaměřili na srovnání čtyřech modelů dámských balerínek.
Pro porovnání jsme si vybrali značky Leguano, Xero shoes a Angles Fashion.
 

Xero Shoes Phoenix Black Leather


Celokožené elegantní baleríny, které svým vzhledem nijak extra nevyčnívají z davu. Tím nechci v žádném případě říci, že nejsou hezké, právě naopak. Pololesklé celokožené provedení doplněné zdobenou vnější částí ve špičce dodávají botě punc elegance. Balerínka je plně podšita koženou podšívkou s vyměkčeným prvkem na patě, díky kterému vás nebude řezat do achilovky. V botě najdete také vyjímatelnou pryžovou stélku o síle 3mm, na které je nalepená kůže. Stélka je v patní části mírně tvarovaná pro lepší vedení paty. V žádné případě patu nijak nezvedá či dokonce nepodpírá. Celá balerína je osazena malinko tužší podrážkou o síle 5,5mm. Díky své tužší podrážce si jistě najde místo v řadách začínajících barefooťáků, kteří ocení prostor v prstech díky velmi dobrému střihu, ale zároveň dostanou pro ně komfortní botu, ve které nebudou cítit každý kamínek.

Xero Shoes Phoenix Gray Knit

Oproti předchozímu modelu Phoenix Leather black jsou tyto balerínky více sportovního vzhledu. Celotextilní provedení spolu s žíháním světlé a tmavě šedé barvy dodává botám sportovně elegantní vzhled, který se bude dát jistě zkombinovat s mnohými kousky ve vašem šatníku. Pata u tohoto modelu není nijak zpevněná a v porovnání s předchozím modelem nemá vyměkčení. Uvnitř boty je vyjímatelná 3mm silná pryžová stélka, která má na sobě nalepenou textilní vrstvu. Celá bota je pak osazena stejně jako předchozí model 5,5mm silnou podrážkou. I u tohoto modelu se jedná o mírně tužší podešev, která však bude velice dobře fungovat v městské džungli.


Angles Afrodita Black Leather

O Českých balerínkách značky Angles slyšela snad již každá z vás. Svým jednoduchým vzhledem a provedením v mnoha barvách je oblíbenou volbou již několik let. Velmi prostorné a zároveň dobře padnoucí balerínky jsou ušity z jemné kůže včetně podšívky. Velmi dobře padnou na mnoho tvarů nohou, a to především díky středovému pásku, který balerínku přidrží na noze. Balerínky nemají nijak zpevněnou ani vyměkčenou patu a bohužel nemají ani vyjímatelnou stélku. Ta je napevno přilepená. Podrážka je vyseklá ze 4mm silné gumové plotny a přilepená ke svršku. Celé balerínky jsou ohebnější a přizpůsobivější než předchozí dva modely od Xero Shoes.

Leguano Style Rose

Legano…. Naše srdcová záležitost. Leguano je značka, kterou máme velice rádi a zákazníci, kteří boty od Leguano vyzkoušeli, již nechtějí jinak. Stejně návykové jsou i jejich balerínky. Modely Leguano Style se vyznačují velmi flexibilní podrážkou o síle 8mm, nicméně se jedná asi o ty nejohebnější a nejkomfortnější balerínky ze všech námi popisovaných modelů. Svršek je vyroben z odolné textílie. Dokola celé balerínky je pak tkanička, díky které si botu můžete stáhnout přesně tak jak potřebujete, aby vám balerínka nepadala z nohy. Obrovskou výhodou je jejich plná pratelnost v pračce.

 
Celkový přehled:

  Xero shoes Xero shoes Angles Leguano
  Phoenix Black Leather Phoenix Gray Knit Afrodita Black Leather Style Rose
Velikost EU 40,5 EU 40 EU 40 EU 40
Váha 224,2g 151,6g 141,1g 188,8g
Vnitřní délka 270mm 260mm 265mm 245mm
Vnitřní šířka 93mm 93mm 97mm 86mm
Vyjímatelná stélka Ano Ano Ne Ne
Zpevněná pata Ne Ne Ne Ne
Materiál sršku Kůže Textil Kůže Textil
Zpevněná pata Ne Ne Ne Ne
Vyměkčená pata Ano Ne Ne Ne
Pratelnost v pračce Ne Ne Ne Ano
Materiál podšívky Kůže Textil Kůže Textil
Síla podrážky 5,5mm 5,5mm 4mm 8mm


 

 

 

 

 
 

Bareobuv s.r.o.
Hlavní 1601
73911 Frýdlant nad Ostravicí
Česká Republika
Business Reg. No.: 06412050
VAT ID: CZ06412050
Mastercard
Visa
Čeština
cz
English
en