Umění fyzioterapie Pánevní Dno

EDITORIAL V životě každé ženy i muže je při jeho každodenní činnosti spousta věcí "tabu". Ať už je to inkontinence, neplodnost, sexuální problémy, pánevní bolesti atd. - máme obavy o nich mluvit nahlas. My fyzioterapeuti jsme mnohdy jedinými zdravotníky medicíny, ke kterým pacienti získají (nejen díky času strávenéh... více
172.73 Kč bez DPH
Na dotaz
190 Kč
ks
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Doručení již od druhého dne
Objednej do 12:00, vyber si GLS a boty máš zítra doma!
Vrácení máš zdarma
Zpětné zásilky a reklamace máš u nás zdarma!
Boty můžeš vrátit do 30ti dní.
Nestíháš? nevadí, boty nám může vrátit do 30. dní.
Doprava zdarma
Při objednávce nad 2000,- máš GLS zdarma.
Kód: 9772464678729
EAN: 9772464678729
Popis a parametry

Umění fyzioterapie Pánevní Dno

EDITORIAL

V životě každé ženy i muže je při jeho každodenní činnosti spousta věcí "tabu". Ať už je to inkontinence, neplodnost, sexuální problémy, pánevní bolesti atd. - máme obavy o nich mluvit nahlas. My fyzioterapeuti jsme mnohdy jedinými zdravotníky medicíny, ke kterým pacienti získají (nejen díky času stráveného s námi v soukromí) patřičnou důvěru a svěří se nám, co všechno se skrývá za jejich potížemi. Některá z těchto tabu jsme se pokusili otevřít v třetím čísle časopisu Umění fyzioterapie, v tématu problematiky pánevního dna, kdy přinášíme novou řadu poznatků z oblasti rehabilitační gynekologie. Terapeuti pracující se ženami či muži, kteří na fyzioterapii přicházejí s potížemi vycházejícími z dysfunkce na úrovni pánevního dna, poukazují na nutnost komunikace a spolupráce s dalšími specializovanými zdravotníky. Oslovili jsme proto odborníky z oblasti urogynekologie, gynelogické fyzioterapie, psychogynekologie a přinášíme inspiraci v podobě léčebných metod spojených s terapií pánevního dna využívaných ve světě.

Významní odborníci z praxe tak sepsali autentické odborné články a tímto se na medicínské rovině poprvé setkáváme s uceleným přehledem problematiky pánevního dna otevírajícím cestu k tolik potřebné mezioborové spolupráci. Úvodní článek Doc. Otčenáška nás podrobně a přehledně seznamuje s tématem urogynekologie pro potřeby fyzioterapie. Na něj navazuje Mgr. Havlíčková zaměřující se na fyzioterapii urogynekologických potíží, mimo jiné také z pohledu vývojové kineziologie. Velmi podrobně a poctivě zaznamenala obohacující poznatky z mnoha úhlů pohledu gynekologické fyzioterapie PhDr. Prokešová. O tom, jak se mění ve světě nových poznatků metoda Ludmily Mojžíšové, píše lektorka této metody - fyzioterapeutka Bc. Bezvodová. MUDr. Skalka popisuje své cenné zkušenosti z pohledu rehabilitačního lékaře. Velmi si také vážíme rozhovoru s MUDr. Máslovou, ve kterém rozebíráme problematiku psychogynekologie a konkrétněji zachycujeme vliv psychického rozložení na plodnost ženy. Ve světě je terapie pánevního dna nejvíce spojována s metodami jako je "Cantienica" a "Hormonální jógová terapie". Zkontaktovali jsme přímo zakladatelky těchto technik - Benitu Cantieni a Dinah Rodrigues, které nám skrze své žáky posílají poselství své práce. Nenechali jsme si také ujít pojetí Alexandrovy a Feldenkraisovy metody ve vztahu k prohloubení a zlepšení kvality vnímání (nejen v oblasti pánve). Světově uznávaní lektoři Elaine Belle a Joseph Stoller tak se svými praktickými poznatky poukazují na klíčovou roli vnímání pánevního dna v každodenním životě i případné terapii.

Všem autorkám a autorům, kteří se na tvorbě tohoto čísla podíleli, velice děkuji. Předání jejich klinických zkušeností přispívá k ucelené péči o klienty v naších praxích.

Mgr. Marika Bajerová

OBSAH ČÍSLA
Urogynekologie v přehledu pro fyzioterapeuty
DOC. MUDR. MICHAL OTČENÁŠEK
Fyzioterapie u dysfunkcí pánevního dna
MGR. HAVLÍČKOVÁ MICHAELA
Aktuální trendy v konzervativní léčbě pánevního dna z pohledu fyzioterapie
PHDR. MICHAELA PROKEŠOVÁ, PH.D.
Jak se vyvíjí metoda Ludmily Mojžíšové?
BC. VLASTA BEZVODOVÁ
Pánevní dno postavené na nohy
MUDR. PAVOL SKALKA
Rozhovor s MUDr. Helenou Máslovou – Psychogynekologie
MUDR. HELENA MÁSLOVÁ
Alexandrova technika a pánev
ELAINE BELLE, B.A.
Cantienica® – Cvičební metoda pro tvarování postavy a správné držení těla
JAN KOCH
Pánevní dno není pánevní dno: pohled z hlediska Čchi-kungu a Feldenkraisovy® metody
JOSEPH STOLLER
Hormonální jógová terapie pro ženy podle Dinah Rodrigues©
BC. ADÉLA ASTERIA BAVLŠÍKOVÁ
 

Umění fyzioterapie Pánevní Dno

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
Bareobuv s.r.o.
Hlavní 1601
73911 Frýdlant nad Ostravicí
Česká Republika
IČO: 06412050
DIČ: CZ06412050
Čeština
cz
English
en