Umění fyzioterapie Pánevní Dno

EDITORIAL V životě každé ženy i muže je při jeho každodenní činnosti spousta věcí "tabu". Ať už je to inkontinence, neplodnost, sexuální problémy, pánevní bolesti atd. - máme obavy o nich mluvit nahlas. My fyzioterapeuti jsme mnohdy jedinými zdravotníky medicíny, ke kterým pacienti získají (nejen díky času strávenéh... více
Běžná cena: 190  (-48%)
90 Kč bez DPH
Na dotaz
99 Kč
ks
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Doručení již od druhého dne
Objednej do 12:00, vyber si GLS a boty máš zítra doma!
Vrácení máš zdarma
Zpětné zásilky a reklamace máš u nás zdarma!
Boty můžeš vrátit do 30ti dní.
Nestíháš? nevadí, boty nám může vrátit do 30. dní.
Doprava zdarma
Při objednávce nad 2000,- máš GLS zdarma.
Kód: 9772464678729
EAN: 9772464678729
Popis a parametry

Umění fyzioterapie Pánevní Dno

EDITORIAL

V životě každé ženy i muže je při jeho každodenní činnosti spousta věcí "tabu". Ať už je to inkontinence, neplodnost, sexuální problémy, pánevní bolesti atd. - máme obavy o nich mluvit nahlas. My fyzioterapeuti jsme mnohdy jedinými zdravotníky medicíny, ke kterým pacienti získají (nejen díky času stráveného s námi v soukromí) patřičnou důvěru a svěří se nám, co všechno se skrývá za jejich potížemi. Některá z těchto tabu jsme se pokusili otevřít v třetím čísle časopisu Umění fyzioterapie, v tématu problematiky pánevního dna, kdy přinášíme novou řadu poznatků z oblasti rehabilitační gynekologie. Terapeuti pracující se ženami či muži, kteří na fyzioterapii přicházejí s potížemi vycházejícími z dysfunkce na úrovni pánevního dna, poukazují na nutnost komunikace a spolupráce s dalšími specializovanými zdravotníky. Oslovili jsme proto odborníky z oblasti urogynekologie, gynelogické fyzioterapie, psychogynekologie a přinášíme inspiraci v podobě léčebných metod spojených s terapií pánevního dna využívaných ve světě.

Významní odborníci z praxe tak sepsali autentické odborné články a tímto se na medicínské rovině poprvé setkáváme s uceleným přehledem problematiky pánevního dna otevírajícím cestu k tolik potřebné mezioborové spolupráci. Úvodní článek Doc. Otčenáška nás podrobně a přehledně seznamuje s tématem urogynekologie pro potřeby fyzioterapie. Na něj navazuje Mgr. Havlíčková zaměřující se na fyzioterapii urogynekologických potíží, mimo jiné také z pohledu vývojové kineziologie. Velmi podrobně a poctivě zaznamenala obohacující poznatky z mnoha úhlů pohledu gynekologické fyzioterapie PhDr. Prokešová. O tom, jak se mění ve světě nových poznatků metoda Ludmily Mojžíšové, píše lektorka této metody - fyzioterapeutka Bc. Bezvodová. MUDr. Skalka popisuje své cenné zkušenosti z pohledu rehabilitačního lékaře. Velmi si také vážíme rozhovoru s MUDr. Máslovou, ve kterém rozebíráme problematiku psychogynekologie a konkrétněji zachycujeme vliv psychického rozložení na plodnost ženy. Ve světě je terapie pánevního dna nejvíce spojována s metodami jako je "Cantienica" a "Hormonální jógová terapie". Zkontaktovali jsme přímo zakladatelky těchto technik - Benitu Cantieni a Dinah Rodrigues, které nám skrze své žáky posílají poselství své práce. Nenechali jsme si také ujít pojetí Alexandrovy a Feldenkraisovy metody ve vztahu k prohloubení a zlepšení kvality vnímání (nejen v oblasti pánve). Světově uznávaní lektoři Elaine Belle a Joseph Stoller tak se svými praktickými poznatky poukazují na klíčovou roli vnímání pánevního dna v každodenním životě i případné terapii.

Všem autorkám a autorům, kteří se na tvorbě tohoto čísla podíleli, velice děkuji. Předání jejich klinických zkušeností přispívá k ucelené péči o klienty v naších praxích.

Mgr. Marika Bajerová

OBSAH ČÍSLA
Urogynekologie v přehledu pro fyzioterapeuty
DOC. MUDR. MICHAL OTČENÁŠEK
Fyzioterapie u dysfunkcí pánevního dna
MGR. HAVLÍČKOVÁ MICHAELA
Aktuální trendy v konzervativní léčbě pánevního dna z pohledu fyzioterapie
PHDR. MICHAELA PROKEŠOVÁ, PH.D.
Jak se vyvíjí metoda Ludmily Mojžíšové?
BC. VLASTA BEZVODOVÁ
Pánevní dno postavené na nohy
MUDR. PAVOL SKALKA
Rozhovor s MUDr. Helenou Máslovou – Psychogynekologie
MUDR. HELENA MÁSLOVÁ
Alexandrova technika a pánev
ELAINE BELLE, B.A.
Cantienica® – Cvičební metoda pro tvarování postavy a správné držení těla
JAN KOCH
Pánevní dno není pánevní dno: pohled z hlediska Čchi-kungu a Feldenkraisovy® metody
JOSEPH STOLLER
Hormonální jógová terapie pro ženy podle Dinah Rodrigues©
BC. ADÉLA ASTERIA BAVLŠÍKOVÁ
 

Umění fyzioterapie Pánevní Dno

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
Bareobuv s.r.o.
Hlavní 1601
73911 Frýdlant nad Ostravicí
Česká Republika
IČO: 06412050
DIČ: CZ06412050
Mastercard
Visa
Čeština
cz
English
en