Umění fyzioterapie Těhotenství porod, porodní období

Těhotenství, Porod, Porodní období... více
172.73 Kč bez DPH
Skladem 5 ks
190 Kč
ks
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Doručení již od druhého dne
Objednej do 12:00, vyber si GLS a boty máš zítra doma!
Vrácení máš zdarma
Zpětné zásilky a reklamace máš u nás zdarma!
Boty můžeš vrátit do 30ti dní.
Nestíháš? nevadí, boty nám může vrátit do 30. dní.
Doprava zdarma
Při objednávce nad 2000,- máš GLS zdarma.
Kód: 9772464678828
EAN: 9772464678828
Popis a parametry

Umění fyzioterapie Těhotenství porod, porodní období

Časopis Umění fyzioterapie č. 1

Těhotenství, Porod, Porodní období

Editorial

Zrodilo se nové číslo časopisu Umění fyzioterapie s tématem těhotenství, porod a poporodní období. Obor fyzioterapie je vskutku krásný, protože nám, díky své pestrosti a komplexnosti, umožňuje být ku pomoci ženám po dobu jejich nejhezčího životního období. Zdravé a šťastné těhotenství nezná bolesti – mnoho maminek však ví, jak obtížným obdobím se těhotenství může stát. Naše péče je pro ně nezastupitelná a zásadní z preventivního i terapeutického hlediska. To, jak se maminky vnímají, jak zacházejí se svými emocemi, jak používají svá těla, se na prožívání těhotenství a na způsobu porodu odrazí.

Jak jemně a funkčně pracovat s těhotnou ženou a se ženou po porodu z pohledu Fyzioterapie funkce, nám představí učitelka a fyzioterapeutka Bc. Clara Lewitová. V současné době se setkáváme s větším počtem maminek, které porodily své dítě císařským řezem. Proč tomu tak je a co porod cestou císařského řezu obnáší z porodnického hlediska, píše MUDr. Jana Voborská Neudeckerová. V podrobném článku Mgr. Mariky Bajerové věnovanému terapii jizvy po porodu císařským řezem se dočtete, jak s jizvou pracovat od prvních hodin po porodu a jak pracovat se vzniklou jizvou dysfunkční starou několik měsíců až let. PhDr. Michaela Prokešová, Ph.D. fyzioterapeutickou péči o ženy po porodu císařským řezem obohacuje o kinezioterapeutickou část a věnuje se problematice neurologického vyšetření po porodu a problematice poporodní diastázy u žen. Fyzioterapeutka PhDr. Jitka Malá, Ph.D. sepsala své zkušenosti s využitím jógy při terapii těhotných žen. Lektorka léčebné metody dle Ludmily Mojžíšové, Hana Volejníková, zavzpomínala na paní Mojžíšovou a připomněla nám, jak důležitou terapeutkou paní Mojžíšová v našem oboru byla, je a jak její umění přetrvává a pomáhá skrze ruce vyučených fyzioterapeutek tisícům dalších žen. Neradostné mateřství – článek psycholožky Mgr. Dany Jandourkové se zaměřením na gynekologickou problematiku nás zasvěcuje, jaké těžké chvíle se mohou odehrávat v průběhu těhotenství a po porodu a jak maminkám v takové situaci odborně pomoci. Péče o těhotnou a rodící ženu má svá specifika, která je nutno ctít a respektovat. Díky moudrosti přírody jsme my ženy nastaveny tak, že jsme schopny při dobrém fyzickém i psychickém zdraví dítě donosit a bezproblémově porodit. Co k tomu maminky potřebují? Podporu, klid a pozitivní ladění, protože v co mysl věří, to tělo dokáže. Udržujeme-li mysl těhotných žen ve zdraví, zajistíme mamince i miminku dobré podmínky pro zdraví fyzické. O vlivu psychiky na průběh porodu a možnostech nenahraditelné péče porodních asistentek při porodu píší Mgr. Pavla Kasparková a Anna Kohutová. Dočtete se, jak může porodní asistentka pomoci k optimálnímu natočení dítěte při porodu, aby proběhl přirozeně a bez lékařských zásahů.

Každé těhotenství ženu změní. Porodem se rodí dítě, rodí se matka, rodí se otec, rodí se nová rodina. Přejeme si, aby Vám toto číslo bylo inspirací do Vaší práce a přispělo k celistvé práci o maminky. Všem autorkám, které se na tvorbě tohoto čísla podílely, velice děkujeme. Díky nim si naši práci zpestřujeme a rozšiřujeme obzory.

Mgr. Marika Bajerová

Obsah čísla
Žena v těhotenství a v čase po porodu
Bc. Clara-Maria Helena Lewitová
Císařský řez
MUDr. Jana Voborská Neudeckerová
Péče o jizvu po porodu císařským řezem z pohledu fyzioterapie
Mgr. Marika Bajerová
Strategie diagnostiky a léčby poruch po porodu císařským řezem z holistického pohledu
PhDr. Michaela Prokešová, Ph.D.
Fyzioterapie těhotných metodou Ludmily Mojžíšové a pomocí jógové terapie
PhDr. Jitka Malá, Ph.D.
Medailon Ludmily Mojžíšové
Hana Volejníková
Neradostné mateřství
Mgr. Danuše Jandourková
I v porodnici lze prožít krásný, přirozený porod a zároveň se cítit bezpečně
Mgr. Pavla Kasparková
Role porodní asistentky při zadním postavení plodu
Anna Kohutová

Umění fyzioterapie Těhotenství porod, porodní období

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
Bareobuv s.r.o.
Hlavní 1601
73911 Frýdlant nad Ostravicí
Česká Republika
IČO: 06412050
DIČ: CZ06412050
Čeština
cz
English
en