Umění Fyzioterapie Hlava

RUKA... více
Běžná cena: 290  (-66%)
90 Kč bez DPH
Na dotaz
99 Kč
ks
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Doručení již od druhého dne
Objednej do 12:00, vyber si GLS a boty máš zítra doma!
Vrácení máš zdarma
Zpětné zásilky a reklamace máš u nás zdarma!
Boty můžeš vrátit do 30ti dní.
Nestíháš? nevadí, boty nám může vrátit do 30. dní.
Doprava zdarma
Při objednávce nad 2000,- máš GLS zdarma.
Kód: 790
EAN: 9772464678026
Záruka: 24 měsíců
Popis a parametry

Umění Fyzioterapie Hlava

Narození člověka obvykle začíná hlavou napřed. Aby rození bylo snadné, musí hlava a ramena provést při procházení porodním kanálem několik specifických pohybů. Při optimálním vstupování do matčiny pánve dítě pokorně sklání hlavu, bradu ukládá na hruď a pohyb tak vede temeno hlavy… Rodíme se pohybem. A na hlavu můžeme nahlížet jako na pořadatele pohybové aktivity. Od samého začátku života jsme závislí na jejích pohybech.
Když se rozhlédneme po lidech v našich ordinacích, lidech s oslabenou pohybovou koordinací, vidíme potíže s vyvážením těžké hlavy na krku. Zvláště v našich kulturních podmínkách ztrácíme vznešenost a eleganci při nesení hlavy na těle.
Jak zachytit hlavu a co pomocí fotografie vyjádřit, bylo velkou výzvou pro uměleckou fotografku MgA. Evu Plutovou. Hledala tu "správnou tvář" a našla herce Tomáše Dastlíka. Výsledek jejich vzájemného úsilí můžete zhodnotit pohledem na titulní stranu. Uměleckých fotografů, kteří doprovázejí texty autorů, se i v  9. čísle sešlo vícero a vyzdvihli uměleckou hodnotu časopisu Umění fyzioterapie.
Jedna z nejvíce inspirujících žen našeho oboru, učitelka a fyzioterapeutka Bc. Clara Lewitová otevírá pomyslnou oponu časopisu a bohatě vykresluje její terapeutický pohled, jak být "Hlava otevřená".
Neurolog prof. Jaroslav Opavský, dlouholetý vedoucí katedry fyzioterapie na FTK UP v Olomouci, nám představuje v čtivém přehledovém článku problematiku bolestí hlavy. V praxi se fyzioterapeut musí umět dobře zorientovat v pacientových bolestech a musí včas jednat při vztyčení některého z červených praporků pro bolesti hlavy.
Hlava rodiny, táta pěti dětí, fyzioterapeut Dr. Petr Bitnar se s námi podělil o své bohaté praktické zkušenosti. Jeho originální článek podrobně zaznamenává projevy a terapii jím vypozorovaných reflexních změn měkkých tkání hlavy a krku. Text může dobře sloužit mnoha fyzioterapeutům a lékařům.

Fyzioterapeut se v praxi často stává dobrodruhem, který čelí výzvám v podobě hledání příčin pacientových obtíží a následného hledání terapeutických cest. Fyzioterapeut Mgr. Marek Král zaujal svým přístupem v diagnostice i terapii, přijal pozvání k autorství v Umění fyzioterapie a v doprovodné kazuistice nám jedno dobrodružství při hledání cest představil.
Číslo věnujeme též problematice čelistního kloubu. Fyzioterapeutka Mgr. Dana Chvojková spolupracující se stomatologem dr. Janem Duškou sepsali samostatné články s vlastními úhly pohledu. Téma složité, vyzývající k mezioborové spolupráci, je potřebné a pro zlepšení kvality života nemála pacientů zásadní.
Nelze si představit řešit téma hlavy bez účasti psychické složky. Dr. Alena Večeřová Procházková, celistvě uvažující psychiatrička, nám popisuje realitu praxe psychiatra při péči o pacienty s bolestmi hlavy. Jak snadná či nesnadná cesta to může být, cesta pro některé pacienty nenahraditelná, se dočtete v jejím článku.
Oponu zavíráme příspěvkem logopedky Mgr. Jany Mironové Tabachové. Současná moderní logopedie u poruch výslovnosti u dětí apeluje na včasnou detekci a terapii, a na potřebu harmonické spolupráce s námi fyzioterapeuty.

Přejeme Vám, ať se Vám číslo líbí a inspiruje Vás.

Všem přítomným autorkám a autorům, stejně jako všem ostatním, kteří se na tvorbě čísla podíleli, děkujeme za laskavou spolupráci. Autentické články autorů jsou poklady našeho Umění fyzioterapie.

Mgr. Marika Bajerová, šéfredaktorka

 

OBSAH ČÍSLA
Otevřená hlava
BC. CLARA LEWITOVÁ
Bolesti hlavy, jejich typy a vybrané diagnózy
PROF. MUDR. JAROSLAV OPAVSKÝ, CSC.
Bolesti hlavy a vybrané, ne zcela typické trigger pointy
PHDR. PETR BITNAR
Hlava nehlava aneb hledání v praxi fyzioterapeuta
MGR. MAREK KRÁL
Konzervativní léčba onemocnění čelistního kloubu
MUDR. JAN DUŠKA
Temporomandibulární kloub a jeho rehabilitace
MGR. ET MGR. DANA CHVOJKOVÁ
Být, či nebýt v hlavě
MUDR. ALENA VEČEŘOVÁ PROCHÁZKOVÁ
Pohyb a jeho vliv na vývoj řeči
MGR. ET BC. JANA MIRONOVA TABACHOVÁ

Umění Fyzioterapie Hlava

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
Bareobuv s.r.o.
Hlavní 1601
73911 Frýdlant nad Ostravicí
Česká Republika
IČO: 06412050
DIČ: CZ06412050
Mastercard
Visa
Čeština
cz
English
en