Umění Fyzioterapie Jizva

RUKA... více
Běžná cena: 356  (-72%)
90.18 Kč bez DPH
Na dotaz
101 Kč
ks
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Doručení již od druhého dne
Objednej do 12:00, vyber si GLS a boty máš zítra doma!
Vrácení máš zdarma
Zpětné zásilky a reklamace máš u nás zdarma!
Boty můžeš vrátit do 30ti dní.
Nestíháš? nevadí, boty nám může vrátit do 30. dní.
Doprava zdarma
Při objednávce nad 2000,- máš GLS zdarma.
Kód: 9772464678293
EAN: 9772464678293
Popis a parametry

Umění Fyzioterapie Jizva

EDITORIAL

 Milý čtenáři,

vstupujeme do tohoto podzimu s novým číslem, v pořadí již 14., s tématem Jizva. Jizvy zasluhují patřičnou pozornost, v naší profesní odbornosti obzvláště. Co nás na nich zajímá, proč je potřeba vědět o jejich vzniku a jejich životě v kratším i delším časovém období po operaci? Každá jizva v sobě nese určitý potenciál a svému majiteli může být klidnou vzpomínkou, aktivní připomínkou nebo skrytou silou, která je původcem mnoha bolestí na těle. Role fyzioterapie je v péči o jizvu nezastupitelná.
Příběh jizvy se píše už na operačním sále. Způsob a délka operace, případné komplikace, původní onemocnění, to vše v sobě budoucí hojení rány nese. Jaké podmínky zajistit, aby měla vznikající jizva a okolní měkké tkáně prostor se zahojit a uzdravit do optimální podoby? Pacienti často odchází po operaci domů bez adekvátních informací. Není-li provázána akutní péče s fyzioterapií, nejsou zaučeny důležité techniky péče o jizvu a pacient tak nedostává komplexní péči. To, jak se bude jizva hojit, můžeme terapeuticky zásadním způsobem ovlivnit právě díky fyzioterapii. Důležité je předat naše vědomosti pacientům, aby pochopili, proč je důležité o svou jizvu pečovat a nezapomínali na ni. Na žádnou jizvu nesmí zapomenout ani fyzioterapeut. Není jiných profesí než rehabilitačního lékařství a fyzioterapie, které by byly znalé funkčních souvislostí tzv. aktivních jizev projevených v dlouhodobém časovém horizontu od jejich vzniku. Odhalit příčinné souvislosti je právě na nás fyzioterapeutech. Následnou vhodnou terapií přinášíme pacientům dlouho očekávané osvobození od chronických potíží na pohybovém systému a příznivě ovlivňujeme i funkce vnitřních orgánů. Informujme o těchto skutečnostech ostatní lékaře a zdravotníky. Fyzioterapie nese, s ohledem na své znalosti a zkušenosti, velký podíl na tom, jak medicína přistupuje k jizvám. Přednášejme lékařům o těchto souvislostech. Mnoha pacientům pomůžeme zvýšit kvalitu jejich života.
Děkuji všem autorkám a autorům za jejich cenné a originální přehledové články. Je radostí tyto texty číst a uvědomit si, jak krásnou a důležitou profesí, pro celistvé zdraví našich pacientů, fyzioterapie je. Všem čtenářům přeji, ať vám i toto číslo dobře slouží a přinese co největší obohacení.
My fyzioterapeuti si takovýto časopis zasloužíme.

S přáním radosti všem,
Marika Bajerová, šéfredaktorka Umění fyzioterapie

 

Umění Fyzioterapie Jizva

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
Bareobuv s.r.o.
Hlavní 1601
73911 Frýdlant nad Ostravicí
Česká Republika
IČO: 06412050
DIČ: CZ06412050
Mastercard
Visa
Čeština
cz
English
en