WOXKON

Batohy a kabelky

Milujeme hory, vůni lesů, zurčící řeky a divokou přírodu. Chceme, aby nám vydržela co nejdéle a aktivně proto společně s vámi přispíváme k její ochraně. Z každé vaší objednávky věnujeme částku zisku na dobré účely, které nám pomáhají filozofii značky Woxkon naplňovat. Díky vám jsou oceány čistší a pralesy zelenější. Víme, že nestačí jen nalepovat náplasti na pochroumaná místa, musí se začít od začátku. Proto pro nás bylo důležité najít správné místo výroby, které bude v souladu jak s naší vizí, tak i s přírodou.

Testovací objednávku batohu Forsten jsme nechali ušít v Číně. Batohy k nám putovaly přes půlku světa a my věděli, že tudy cesta nepovede. Chtěli jsme, aby nápad na kvalitní české batohy, který vznikl v srdcích kluků dobrodruhů, nezůstal jen ve hvězdách. Nálepka „Made in China“ nám k našemu snu neseděla. Rozhodli jsme se jít jinou cestou – lepší, kvalitnější a udržitelnější.

Objeli jsme pár míst, vytipovali si firmy, které vyznávaly stejné hodnoty jako my, spočítali náklady a našli jasného favorita. Batohy Woxkon se začaly šít v české rodinné firmě kousek od Prostějova, která je na sportovní vybavení špičkou ve svém oboru. Plácli jsme si, vybrali materiály a nedočkavě čekali na první várku. Ta předčila naše očekávání. Kvalita zpracování se vyšplhala do výšin, preciznost provedení je dotažená k dokonalosti a na funkční materiály je opravdu spoleh. 

Jak taková výrobě vypadá? Nakreslit, vyměřit, nařezat, vyrazit logo, poskládat, sešít a batoh může do světa. Zní to jednoduše, ale každý z těchto kroků je mistrovským dílem, vyžadující pečlivé zpracování. Jsou to právě šikovné ruce šiček a odborných pracovníku, kteří dávají dohromady naši vizi. Ruční výroba navíc dělá z každého batohu poctivě zpracovaný originál.

Rozhodnutí vyrábět v České republice bylo jedno z nejdůležitějších, které jsme udělali. Nechtěli jsme se stát součástí rychlé módy, která počítá s tím, že po jedné sezóně produkt odložíte a koupíte si nový. Naší mantrou je kvalita pomalé módy. Jejím cílem je dlouhodobá udržitelnost daného výrobku, tedy snaha takový batoh udržet v perfektním stavu co nejdéle – nejlépe do konce života.

Je pro nás ctí být jedním ze zástupců české módy, která je do posledního švu ručně vyráběná v srdci Evropy. Chceme být součástí udržitelné módy a pomalého stylu života, kterým pomalu ale jistě navrátíme přírodě to, co jsme si z ní doteď jen brali. Díky, že jste na téhle cestě s námi!

Zobrazit více
Bareobuv s.r.o.
Hlavní 1601
73911 Frýdlant nad Ostravicí
Česká Republika
IČO: 06412050
DIČ: CZ06412050
Mastercard
Visa
Čeština
cz
English
en